O nás

Kdo jsme , co děláme a proč...

O pozitivním vlivu koní na děti bylo již napsáno mnoho článků. Je lhostejné, zda se jedná o dítě zdravé či dítě s handicapem, mentálním či fyzickým. Vhodný kůň či pony má blahodárné účinky na tělo i ducha. 

Naše školička  je jedinečná tím, že se snažíme umožnit kontakt s poníky i velmi malým dětem. Lekce probíhají v menších skupinkách dětí, kde se vystřídají na různých ponících pod vedením instruktorů. Skupinky jsou věkově od jednoho roku stáří dítěte do cca 6ti let věku, tedy zhruba tak, jako tomu je ve školkách. Dbáme na dobré vztahy dětí nejen ke koním, ale také ve skupince mezi sebou, kdy se mladší i starší děti musí naučit spolu vycházet. Dělí se nejen o poníky, ale i o pomůcky k čištění, hračky, prostory k hraní a většinou i svačinky.

Jsme malá rodinná stáj s omezenými kapacitami. Nejen my, ale i naši poníci musí být odpočinutí, aby měli trpělivost i s těmi nejmenšími lidičkami. V případě zájmu o ježdění nás kontaktujte a my se pokusíme vám najít vhodný termín.

Větší děti doporučujeme objednat na ježdění v JK Apollo Beaty Kohoutové, který naší aktivitu podporuje a zastřešuje a je naším mateřským oddílem.  https://www.jk-apollo.cz/

Ukázka ze školičkové hodiny

Malé nahlédnutí do lekcí a spolupráce dětí s koníky.

Ukázka prvních cvalů

Tady se můžete podívat, jak i ty nejmenší dvouleté děti nemají ve cvalu strach a ježdění si užívají. Nejmladším dětem na videu jsou dva roky a nejstaršímu šest let.

Ukázka cvičení

Malá ukázka cvičení dvouleté Míny na Milče.
Vyhledávání